Sada šesti pánských kapesníků z certifikované biobavlny. S těmito saténovými krasavci po sobě nezanecháme po každém vysmrkání chlórem bělený odpad, jak je tomu u jejich jednorázové konkurence. Na výrobu jednoho papírového kapesníku jsou potřeba 2 litry vody. Oproti tomu na jedno použití látkového kapesníku (výroba + praní) se spotřebuje pouze 0,5 litru vody. A poslouží vám přibližně 520krát.
PROČ BIOBAVLNA?
-
Konvenční pěstování bavlny a výroba bavlněných oděvů mají negativní vliv na životní prostředí i zemědělce a dělníky, které textilní průmysl živí.
-
Pole bavlníků zabírají necelá 3 % obdělávané půdy na světě, ale spotřebují zhruba 25 % všech insekticidů a 10 % všech herbicidů. Pro pěstování bavlny se masivně používají chemické látky, které jsou zakázané v potravinářské výrobě .
-
Bavlna je jednou z nejvíce geneticky modifikovaných rostlin, zejména proto aby snášela nadprůměrné dávky chemikálií.
-
Na výrobu jednoho trička a jedněch džínsů se spotřebuje okolo půl kila pesticidů a syntetických hnojiv.
-
Při pěstování i výrobě biobavlny je zakázáno používat toxické chemické látky, které způsobují otravy u zemědělských dělníků a poškozují životní prostředí, i geneticky modifikované organismy.
-
Certifikované farmy usilují o vybudování biologicky rozmanitého zemědělského systému a udržení úrodnosti půdy přirozenou cestou.
-
Biobavlna na rozdíl od konvenčně pěstované bavlny nezpůsobuje alergické reakce. Proto je vhodná pro děti, alergiky, ekzematiky a osoby s citlivou pokožkou.
CERTIFIKACE
Kapesníky splňují vysoké standardy mezinárodní organizace GOTS. Pěstování biobavlny je sledováno a kontrolováno od semene až po konečné zpracování látky včetně šití. Inspektoři dohlíží také na sociální podmínky dělníků.
JAK NA EKOPRANÍ SATÉNOVÝCH KAPESNÍČKŮ:
- Pokud je na kapesníku skvrna, ošetříme ji před praním žlučovým mýdlem nebo olivovým mýdlem s citronovým extraktem(veganské).
- Kapesníky pereme nejméně na 60 ºC, což je teplota, která ničí běžné mikroby. K praní můžeme použít prací gel nebo prací prášek, případně mýdlové ořechy. Neostýcháme se kapesníky prát ve společnosti ručníků nebo ložního prádla.
- Pro závěrečnou máchací lázeň používáme máchadlo, které vypláchne z tkaniny zbytky pracího prostředku a udržuje tak kapesníčky funkční a dobře savé. Zásadně nepoužíváme aviváž, která se usazuje na vláknech a snižuje savost textilu.
- Kapesník získá optimální savost po 3-5 praních.